سئو و بهینه سازی سایت

آوریل 8, 2019 6:12 ب.ظ دسته بندی: ,

بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ترجمه واژه ای عبارت (SEO : Search Engine Optimization ) است.
بهینه سازی سایت ( سئو ) شامل فرآیند و مجموعه اقدامات و مراحلی است که به منظور بهبود عملکرد سایت می باشد و در نهایت منجر به جذب بازدیدکنندگان بیشتر و کسب جایگاه بالاتری در نتایج موتورهای جستجو (مانند گوگل و یاهو و بینگ و … ) می شود.
امروزه بهینه سازی تجربه کاربری در بین توسعه دهندگان وب گسترش بیشتری دارد زیرا از طریق رضایت کاربران وب سایت به نتایج بالای گوگل دست می یابیم و برای بازدید کاربران از سایت باید ارزش ویژه ای قائل باشیم.
اغلب فعالیت کاربران با یک جستجو آغاز شده و نزدیک به 75 درصد جستجوها از طریق موتور جستجوگر گوگل انجام می گردد. تحقیقات نشان داده 5 آیتم اول نتایج، 67 درصد تمام کلیک ها را به خود اختصاص می دهند و هیچ شکی نیست که قرارگرفتن بر روی نتایج اول گوگل به ازای کلیدواژه های حوزه کاری شما بسیار مهم است و در فروش و جذب مشتری بسیار تاثیرگذار است.
هنگامی که شما موضوعی را در گوگل جستجو می کنید، در همان صفحه اول نتایج گوگل جواب خود را پیدا می کنید و به ندرت شما به صفحه دوم و سوم کلیک می کنید. اگر سایت شما در صفحات دوم و سوم و بالاتر باشد کسی فروشگاه شما را پیدا نمی کند.
در این میان برخی افراد تصور می کنند که در طی زمان بسیار کوتاهی می توانند وب سایت خود را به صفحات نخست نتایج گوگل برسانند. متاسفانه این باور اشتباه و نادرست از منابع غیر معتبر سرچشمه می گیرد.
بهینه سازی سایت فرآیندی است که تابع زمان می باشد و اگر این مراحل تخصصی و درست انجام شود منجر به بهتر شدن جایگاه سایت در موتورهای جستجو و افزایش بازدیدکنندگان و هدایت ترافیک می شود و اگر به صورت غیر تخصصی انجام شود افزون بر عدم کسب نتایج مورد نظر عواقی منفی نیز دارد.
فواید بهینه سازی سایت
لیست شدن طبیعی سایت شما در نتایج جستجوی گوگل رایگان است و برخلاف گوگل ادورز هنگامی که از طریق فرآیند تخصصی سئو جایگاه بالایی در موتورهای جستجو پیدا کنید برای گرفتن کلیک از کاربران نیازی به پرداخت هزینه به گوگل ندارید. سئو باعث می شود که شما نیاز به تبلیغات اینترنتی و غیراینترنتی نداشته باشید.
شما برای بهینه سازی سایت نیازی به تبلیغات ندارید و مجبور به پرداخت هزینه به گوگل برای صدر نشینی در نتایج نیستید. سئوی سایت به وضوح از نظر هزینه ها مقرون به صرفه است.
هنگامی که سئوی سایت شما پیشرفت می کند کاربران بیشتری به سایت شما جذب می شوند و بیشتر بازدیدکنندگان از طریق موتورهای جستجو جذب وب سایت شما می شوند و این موضوع اهمیت افزایش رتبه و ارتقای جایگاه در نتایج جستجو را دو چندان می کند.
اگر شما از طریق سئو برای پیشرفت کسب و کار خود اقدام نکنید طولی نمی کشد که دیگر کسب و کاری نخواهید داشت و رقبای شما بازار را به خودشان اختصاص می دهند.
توجه داشته باشید که رتبه سایت شما به کسب و کار شما اعتبار زیادی می بخشد. از طریق بهینه سازی سایت شما در هر ساعتی از روز و هفته در حال پیشرفت هستید و سئوی سایت شما یک شبه ناپدید نمی شود و در تمام طول روز در حال ارتقای جایگاه هستید.
توجه داشته باشید که شما از طریق سئو نمی توانید یک شبه به اهداف تجاری خود دست پیدا کنید و بهینه سازی سایت یک شبه یا دو هفته ای محقق نمی شود. برای این که موتورهای جستجو به اطلاعات لازم از بهینه بودن وب سایت شما پی ببرند، زمان زیادی لازم است و در نهایت نتیجه حاصل شده از سئو پشتوانه ای قوی برای کسب و کار به شمار می رود.
بنابراین می توان فواید بهینه سازی سایت را به صورت زیر لیست کرد :
1- افزایش ترافیک سایت و جذب بازدید کنندگان بیشتر
2- فروش بیشتر و بازاریابی مقرون به صرفه
3- برندسازی
4- بازگشت سرمایه
5- شکست رقبا
6- استراتژی و حضور بلند مدت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات

مقالات مرتبط